Picture of rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

#słownikwizualny – jak narysować pasję?

Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.

Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.

Dziś pokażę Ci jak narysować pasję. 

Pasję można narysować na kilka sposobów, jednak to dość ciężkie hasło do przedstawienia. Zacznij więc od najprostszego – napisz słowo pasja. Ponieważ jest ono pełne mocy, otocz je chmurką z ostrymi krawędziami. Możesz dodać wykrzykniki i kreski.

Co znajdziesz w nagraniu

To, co robimy z pasją, robimy z sercem

Wykorzystując taki sposób, możesz połączyć ikony z różnych konceptów. Świetnie sprawdzi się tutaj samo serce, które płonie, jeśli się czymś pasjonujesz. Pamiętaj, że rysując pełne ikony, zawsze możesz je dodatkowo podpisać. W ten sposób nadajesz im dodatkowe znaczenie.

jak narysować pasję

Drugim konceptem robienia czegoś z pasją (czy też z sercem), będzie schematyczny ludzik i nachodzący na niego rytm serca, łączący się z jego serduszkiem. To idealne odwzorowanie robienia czegoś z prawdziwą pasją.

Serce na dłoni

Jako przedstawienie pasji i zainteresowania, narysuj otwartą dłoń, a na niej lub nad nią serce (może być w innym kolorze). W sercu możesz też narysować oko, które będzie mówiło, że patrzysz na coś z prawdziwą pasją.

Połączenie serca i mózgu

Popularne “rozum vs serce”. Ale można je przecież połączyć. Zacznij od narysowania serca, a tuż obok mózg. Jak go narysować? Sposób, który Ci przedstawię, jest trochę kreskówkowy. Przypomina dwie chmurki, a od wszystkich zakamarków odchodzące kreski symbolizują zwoje mózgowe. Kiedy Twój mózg będzie już gotowy, koniecznie dorysuj wtyczkę od niego odchodzącą, a także drugą idącą od serca, obie skierowane do siebie. Aby wzmocnić wydźwięk, narysuj wokół kreski.

Serce jako cel

Tym razem narysuj celownik, jednak w jego środku zamiast punktu, w który się celuje np. rzutkami, narysuj serce, a na środku zaś strzałę. Całość symbolizować będzie dążenie do pasji.

Licznik

Zacznij od narysowania licznika przypominającego prędkościomierz w samochodzie, wraz ze wskazówką. Na poszczególnych odcinkach na osi narysuj serca, które będą szły od najmniejszego do największego. Pasek ten możesz też pokolorować, wykorzystując gradient.

Sygnalizator świetlny

Narysuj sygnalizator świetlny, na którym zamiast światła zielonego, pojawi się serce. Pamiętaj, że zielone zawsze jest na samym dole.

Rakieta

Działanie z pasją może symbolizować również rakieta. Zacznij więc od narysowania rakiety w locie. Zamiast power’u, który rysujemy zawsze na dole, narysuj serduszka. Symbolizuje to napędzanie rakiety pasją, chociaż wielu osobom może się to kojarzyć również z miłością.

To, co kochasz

Jeśli chodzi o pasję, możesz schematycznie narysować to, co kochasz, co sprawia Ci radość, a do tego wykorzystaj konkretnych schemat. Ja rysuje tablet z ołówkiem, a obok dymek, w którym widnieje serduszko. Oznacza to moją pasję.

Podsumowanie

To moje pomysły na przedstawienie pasji. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie pasji, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę co rysujesz.

Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.

Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni