Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.
Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.
Dziś pokażę Ci jak narysować pasję.
Pasję można narysować na kilka sposobów, jednak to dość ciężkie hasło do przedstawienia. Zacznij więc od najprostszego – napisz słowo pasja. Ponieważ jest ono pełne mocy, otocz je chmurką z ostrymi krawędziami. Możesz dodać wykrzykniki i kreski.
Co znajdziesz w nagraniu
To, co robimy z pasją, robimy z sercem
Wykorzystując taki sposób, możesz połączyć ikony z różnych konceptów. Świetnie sprawdzi się tutaj samo serce, które płonie, jeśli się czymś pasjonujesz. Pamiętaj, że rysując pełne ikony, zawsze możesz je dodatkowo podpisać. W ten sposób nadajesz im dodatkowe znaczenie.
Drugim konceptem robienia czegoś z pasją (czy też z sercem), będzie schematyczny ludzik i nachodzący na niego rytm serca, łączący się z jego serduszkiem. To idealne odwzorowanie robienia czegoś z prawdziwą pasją.
Serce na dłoni
Jako przedstawienie pasji i zainteresowania, narysuj otwartą dłoń, a na niej lub nad nią serce (może być w innym kolorze). W sercu możesz też narysować oko, które będzie mówiło, że patrzysz na coś z prawdziwą pasją.
Połączenie serca i mózgu
Popularne “rozum vs serce”. Ale można je przecież połączyć. Zacznij od narysowania serca, a tuż obok mózg. Jak go narysować? Sposób, który Ci przedstawię, jest trochę kreskówkowy. Przypomina dwie chmurki, a od wszystkich zakamarków odchodzące kreski symbolizują zwoje mózgowe. Kiedy Twój mózg będzie już gotowy, koniecznie dorysuj wtyczkę od niego odchodzącą, a także drugą idącą od serca, obie skierowane do siebie. Aby wzmocnić wydźwięk, narysuj wokół kreski.
Serce jako cel
Tym razem narysuj celownik, jednak w jego środku zamiast punktu, w który się celuje np. rzutkami, narysuj serce, a na środku zaś strzałę. Całość symbolizować będzie dążenie do pasji.
Licznik
Zacznij od narysowania licznika przypominającego prędkościomierz w samochodzie, wraz ze wskazówką. Na poszczególnych odcinkach na osi narysuj serca, które będą szły od najmniejszego do największego. Pasek ten możesz też pokolorować, wykorzystując gradient.
Sygnalizator świetlny
Narysuj sygnalizator świetlny, na którym zamiast światła zielonego, pojawi się serce. Pamiętaj, że zielone zawsze jest na samym dole.
Rakieta
Działanie z pasją może symbolizować również rakieta. Zacznij więc od narysowania rakiety w locie. Zamiast power’u, który rysujemy zawsze na dole, narysuj serduszka. Symbolizuje to napędzanie rakiety pasją, chociaż wielu osobom może się to kojarzyć również z miłością.
To, co kochasz
Jeśli chodzi o pasję, możesz schematycznie narysować to, co kochasz, co sprawia Ci radość, a do tego wykorzystaj konkretnych schemat. Ja rysuje tablet z ołówkiem, a obok dymek, w którym widnieje serduszko. Oznacza to moją pasję.
Podsumowanie
To moje pomysły na przedstawienie pasji. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie pasji, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę co rysujesz.
Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.
Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.