o mnie

Kreatywne rozwiązywanie problemów,
to moja pasja!

mam na imię Anka

i jestem tutaj, aby pomóc Ci wzmocnić
Twój przekaz językiem wizualnym

Cieszę się, że tu jesteś

Pozwól, że się przedstawię

Stworzyłam RysAnkę i Go Visual Concept.

Jestem facylitatorką grafiiczną, ilustratką biznesu, trenerką biznesu, praktykiem myślenia wizualnego, ciekawą życia  i kreatywną przedsiębiorczynią.

Pomagam biznesom tworzyć treści wizualne – zgodne z wartością i charakterem tworzonej przez nich marki. Wyciągam esencję z ich przekazów i tłumaczę złożone idee, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać.

Mam szerokie zainteresowania i różnorodną wiedzę. Dzięki temu moi klienci mogą liczyć na moje zrozumienie tematu. Staram się pomagać w realizacji celów i strategii biznesowych firm, z którymi współpracuję.

Wierzę, że spójna i autentyczna marka z dobrą komunikacją wizualną pozwala firmie wnieść się na wyższy poziom. Zwiększa zaufanie i trafia prosto do serca idealnego klienta.

Pracuję w języku polskim i angielskim.

Twoje „JAK?” – to moje „DLACZEGO?”

Moja Misja

Misją RysAnki jest stworzenie inspirującej przestrzeni
dla małego i dużego biznesu, w której znajdują się:

WIZUALNE WSPARCIE

KREATYWNE ROZWIĄZANIA

PRZYDATNE NARZĘDZIA

aby lepiej i szybciej się komunikować, aby wykorzystać moc działania i otworzyć umysły na różne możliwości.

myślenie wizualne w biznesie

Główny cel

Moja Wizja

RysAnka została stworzona po to, aby wzmocnić biznes za pomocą języka wizualnego. Aby uwolnić moc kreatywnego myślenia i generować nowe rozwiązania.

Moja wizja to świat, w którym firmy czują się silne i potężne. Oznacza to, że komunikują się szybko i skutecznie, dzięki czemu mogą osiągać szybciej swoje cele biznesowe. W problemach widzą możliwości, a nie przeszkody. Są otwarci na innowacje, które uwalniają ich pełen potencjał.

Kim jestem?

Moja Historia

Jak to się zaczęło...

Uwielbiam rysować i tworzyć! Ale nie zawsze było to moje główne zajęcie… Podobnie jak bohater opowiadań Campbella wędrowałam różnymi ścieżkami życia, borykając się z różnymi przeszkodami zarówno w życiu jak i biznesie. Ale za każdym razem to mnie wzmacniało i nauczyłam się przekształcać moje największe wyzwania w moje największe możliwości.

Zobacz jak…

Bazgram odkąd pamiętam – wszystkim i po wszystkim, również po podłodze, meblach i ścianach w mieszkaniu moich rodziców. Logika z nutką artyzmu zawsze były moją mocną stroną. Dlatego wybrałam studia architektoniczne i konstrukcje budowlane. Na architekturze mogłam „legalnie” tworzyć oraz dać upust mojemu kreatywnemu żywiołowi. Na mechanice budowli szalała moja lewa półkula.

Zaraz po studiach w moim życiu  pojawiły się dzieci – aż trójka –  w równych dwuipółletnich odstępach. „Brylowałam” w czasoprzestrzeni pomiędzy projektami, firmą męża, obowiązkami domowymi oraz byciem najlepszą mamą na świecie. Dzięki temu przylgnęła do mnie łatka „mega-ogarniaczki”.

 

Po jakimś czasie kupiłam upadającą klubokawiarnię dla rodzin – stała się ona miejscem, w którym mogłam spełniać się kreatywnie i być z moimi dziećmi. Organizowałam, zarządzałam, piekłam wymyślne torty i ciągle wymyślałam coś nowego. Rozwijałam moje nowe umiejętności – głównie poprzez kursy online, które wciągnęły mnie równie mocno jak kiedyś „Jeżycjada” 🙂 

 

Trójka dzieci, mąż w rozjazdach, kawiarnia i rozwój… ten kilkuletni codzienny pęd w pewnym momencie zaczął wysysać ze mnie całą energię. Nie zrozum mnie źle – uwielbiam jak ciągle coś się dzieje, nowe wyzwania i projekty. Ale nawet najbardziej kreatywna praca w każdy weekend przestaje dawać radość.

Takim punktem przełomowym (zwrotnym?), był udział w Akademii Sketchnotingu Agaty Jakuszko.    Przypomniałam sobie, że jestem świetna w wyciąganiu sedna i wizualnym przedstawianiu treści. Poczułam nowy niesamowity FLOW.  Doznałam prawdziwego olśnienia, że mogę szerzyć ideę myślenia wizualnego, jednocześnie pomagając innym!

W ten sposób powstała RysAnka, moja pierwsza znana marka z myślenia wizualnego – z wielkiej pasji i pragnienia serca.

Zaczęłam wykorzystywać swoją wiedzę oraz doświadczenie biznesowe i marketingowe, aby pomóc kobietom w osiągnięciu wyższego poziomu w biznesie dzięki skutecznej komunikacji. Oprócz rysowania zacząłem wdrażać różne pomysły na bardziej efektywne wykorzystanie mojej grafiki, aby dotrzeć do większej liczby odbiorców.

W ciągu ostatnich 12 lat ukończyłam szeroki zakres kursów z zakresu marketingu biznesowego, ponieważ po prostu nie mogę przestać się uczyć! I nie zamierzam tego robić, ponieważ cała ta wiedza na temat trendów, metod i technik stanowi dodatkową wartość dla moich klientów i ich firm.

Jestem również certyfikowanym trenerem biznesu i dyplomowanym grafikiem-praktykiem, świetnie wykorzystałam to doświadczenie do stworzenia mojogo kursu oraz warsztatów.

Prywatnie – Polka z niderlandzkim mężem i trójką dzieci mieszkająca obecnie pod Paryżem.
W wolnych chwilach jak nie rysuję, piję świeżopalone-świeżomielone espresso, biegam a może też buduję twierdzę (lub inne cuda) z kartonów z moimi dziećmi.

Odkryj

Jak pracuję

współpraca

Wszystko co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz ze mną współpracować.

Proces tworzenia projektu graficznego w studio RysAnka

Współpraca przy tworzeniu notatek wizualnych (Graphic Recording)

Masz pytanie?

zajrzyj do sekcji pytania i odpowiedzi lub…

Rzuć okiem na moje projekty

myślenie wizualne to moja pasja

Odkryj

Moje Narzędzia

Moje doświadczenia są różnorodne
a mój zestaw narzędzi stale się rozwija.

Cyfrowy rysunek

Daje nową jakość rysowania i więcej możliwości niż tradycyjny obraz. Łatwiej jest go udostępniać i skalować. Jest bardziej elastyczny w użytkowaniu.

Rysuję na iPadzie. Jestem ekspertem środowiska Procreate i Adobe

Myślenie wizualne

Stosowane przeze mnie techniki wizualne wzmacniają komunikację na tak wielu poziomach.


Objaśniają i upraszczają złożone komunikaty i procesy oraz odblokowują moc twórczą.

Doświadczenia biznesowe

Rozumiem dzisiejsze wyzwania związane z biznesem, ponieważ przez całe życie zawodowe byłam właścicielem firmy – najpierw jako niezależny architekt, następnie jako właściciel kawiarni z wieloma usługami, a ostatnio jako animator graficzny i ilustrator biznesu.

Pod marką RysAnka pomogłam wielu firmom i organizacjom z różnych branż w skutecznym przekazywaniu wiadomości swoim odbiorcom.

Świat online

Przestrzeń online to środowisko, w którym prosperuję. Pracuję zdalnie od 12 lat. Uwielbiam nowe postępy technologiczne i kreatywne rozwiązania, które zwiększają produktywność i wydajność projektów.

Jestem bardzo dobrze przygotowana, aby doradzać moim klientom w zakresie odpowiednich narzędzi, które usprawnią ich pracę i pomogą szybciej osiągnąć cele biznesowe.

Sprawdź

Moje Wizualne Rozwiązania dla Ciebie i Twojego Biznesu

Graphic
Recording

czyli notatki wizualne robione na żywo. Na konferencjach, warsztatach lub spotkaniach. Na miejscu lub zdalnie – dzięki nowoczesnym technologiom jest to możliwe!

Sketchnoting
(notatki wizualne)

notatki wizualne rysowane do nagrań webinarów, live, podcastów... To również takie, które rysuję do kursów online i książek. Stanowią również przydatny materiał warsztatowo-coachingowy.

Ilustracje strategiczne
dla Biznesu

Strategiczne ilustracje wspomagające lepszą komunikację oraz osiągnięcie celów biznesowych. Również infografiki wyjaśniające procesy oraz grafiki produktowe i reklamowe..

warsztaty sketchnoting

Warsztaty z Myślenia Wizualnego

zaproś mnie do swojej firmy, a przeprowadzę warsztat dla Twojego zespołu lub trenerów z zakresu wizualnej komunikacji i narzędzi.

Kursy i szkolenia
online

Akademia RysAnki cały czas rozwija się
i powiększa o nowe kursy, szkolenia
i webinary. Sprawdź, czy jest tam coś, co Cię w tym momencie interesuje 🙂

Identyfikacja wizualne

Spójny i czytelny wizerunek marki jest dla mnie bardzo ważny. Dlatego w mojej ofercie nie znajdziesz już samego logo – podchodzę kompleksowo do tematu. Opracowuję całą wizualną strategię dla Twojej firmy, produktu czy eventu.

Opinie klientów

Co mówią inni o współpracy ze mną

opinie

Wciąż nie mogę się pozbierać z myślą, że to, co ja zapisałam na 3 stronach a potem mieliłam przez godzinę podczas live'a – Ania RysAnka - wizualna strona Twojego biznesu ujęła w formie jednego – czytelnego i miłego dla oka rysunku.
Chciałabym kiedyś posiąść tę umiejętność.
Na razie pozostaje mi tylko podziwiać 
Ania Piwowarska
Autentyczny Copywriting
Współpraca z Anną to przyjemność! Zdolna rysowniczka kreatywna w przekładaniu treści na obrazy, niezwykle pomysłowa graficzka tworząca spójne i efektowne (jak również efektywne biznesowo) komunikaty trafiające w dziesiątkę i solidna rzemieślniczka znakomicie wywiązująca się z ustalonych terminów. Najlepsza w branży!
Agata Ceglecka
HR-generalist på Elmo Sweden AB
Bardzo udana współpraca. Notatki wizualne były bardzo pomocne aby w sposób krótki i zwięzły podsumować spotkanie. Anna porusza się sprawnie w tematach biznesowych i jest osoba bardzo dokładna i kreatywna. Polecam!
Piotr Pawłowski
Siemens
Anna ogromnie pomogła naszemu projektowi. Dzięki notatce wizualnej wizualizującej przeszkody i ograniczenia w naszym projekcie, wszystkim osobom zaangażowanym łatwiej było zrozumieć swoje priorytety i kolejne działania, aby z powodzeniem wprowadzić nasz produkt!
Hans de Keijzer
Euler Hermes

To co...

Gotowa(wy) na wizualne usprawnienia

w Twoim projekcie?

Klienci

którym miałam przyjemność pomóc moją kreską