Picture of rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

Rok 2020 w projektach – czyli moje osobiste podsumowanie roku

Rok 2020 to rok, o którym powstanie wiele książek i filmów, który z całą pewnością zapisze się w historii świata… Ja w tym roku skupiłam się bardziej na tym, na co mam wpływ – czyli na rysowaniu i projektach. Zanurzyłam się w robocie, żeby uwolnić umysł od wchodzenia na ścieżki myślenia nie o tym, o czym powinien…

Cieszę się, że mogłam wykorzystywać swoje moce w przeróżnych tematykach i formatach, pomagając klientom dotrzeć z ich przekazem w szerszym aspekcie.

covid_year

2020 w projektach

Notatki wizualne - czyli graphic recording i sketchnoting

W tym roku wszystko przeniosło się do świata online. Tak jak wcześniej zdalne notatki cyfrowe ze spotkań były raczej rzadkością, tak w tym roku stały się niemal normą. 

Czy to dobrze? Ma to swoje plusy, bo przynajmniej te wydarzenia mogły się w ogóle odbyć oraz minusy w postaci wielogodzinnego i niekiedy wyczerpującego siedzenia przed ekranem monitora. Dlatego coraz częściej organizatorzy decydowali się na graficzne podsumowanie na jednej stronie tego, co się dzieje na wydarzeniu online, po to, by ułatwić komunikację i zrozumienie. Znacznie łatwiej przekazać treści dalej, dzieląc się notatką i omawiając główne hasła – zamiast czytania raportów, ścian tekstów i tabelek. To przede wszystkim oszczędza czas, energię i zapobiega frustracji oraz utracie skupienia.

KONFERENCJE online

 

Nowa Era

Wydawnictwo Nowa Era prowadzi dla nauczycieli i dyrektorów cykl spotkań wspierających ich w czasie pandemii. Dzieli się narzędziami i materiałami ułatwiającymi zdalne nauczanie, ale także proponuje wsparcie psychologiczne, które wzmacnia w trudnym czasie oraz umożliwia rozwój kompetencji pozwalających skuteczniej radzić sobie z aktualnymi wyzwaniami.

Konferencja dla rodziców – Bliżej potrzeb, bliżej szczęścia

To wyjątkowa cykliczna konferencja w postaci rozmów ekspertów o tym, jak być wsparciem dla dzieci i siebie, zbliżać się do potrzeb i szczęścia w rodzicielskiej codzienności. 

Tematy potrzebne na co dzień również niesamowicie wpisały się w ogólną sytuację pandemii.
Ponad 30 notatek wizualnych każdy dzień tematyczny w swojej kolorystyce.

#PmTalks

to nietypowa pigułka konkretów z zarządzania projektami. To konferencja, na której praktycy podzielili się swoim doświadczeniem zdobytym w różnych trudnych sytuacjach i wyzwaniach covidowych.

KURSY online

TIK-TOK od podstaw – Jakuba Biela

Notatki wizualne do kursu online to wartość dodana dla uczestników – to wizualna ściąga, do której łatwo i przyjemnie wracać, bez konieczności oglądania video lekcji od nowa. 

WARSZTATY online

W tym roku też wiele warsztatów przeszło w świat online. Notatki wizualne  świetnie się sprawdziły jako wizualne podsumowanie poruszanych treści.

Sprout Kalisz

3 warsztaty badawcze o mobilności i rozwoju miasta Kalisz. Uczestnicy mieli za zadanie przeanalizować 3 różne scenariusze dla miasta, nakreślić typowy krajobraz miasta oraz wymyślić nagłówek gazet za 10 lat.

“Impreza integracyjna, która się nie odbyła”

To bardzo ciekawy format imprezy integracyjnej, która nie mogła odbyć się w realu. Uczestnicy mieli zadanie przygotować i zaprezentować w zespołach poszczególne części hipotetycznego wyjazdu integracyjnego dla całego zespołu, korzystając przy okazji z gadżetów firmowych. 

Eit Health E-Lab Joint Event

Międzynarodowe warsztaty – do udziału w projekcie zostali zaproszeni Partnerzy EIT Health sieci Entrepreneurship Lab oraz wspierani studenci. Celem wydarzenia była wymiana wiedzy, rozpowszechnianie najlepszych praktyk w ramach E-Labów oraz zacieśnianie współpracy w ramach sieci.

Edyn

Europejska Sieć Młodzieży w Demokracji (EDYN) zrzesza młodych ludzi w wieku poniżej 32 lat, którzy są zaangażowani w propagowanie i podtrzymywanie wartości demokratycznych poprzez swoją działalność polityczną i obywatelską. Jedne z ich onlinowych spotkań miałam okazję wyrysować.

CREATUITY

szkolenia w nowej rzeczywistości Covidowej dla e-commerce

LIVE/WEBINARY/PODCASTY

Dzięki takim projektom mogę poznawać świetnych twórców internetowych oraz wielu ekspertów dzielących się swoją wiedzą. Notatki wizualne są wartością dodaną dla uczestnika oraz wspomagają cele biznesowe twórcy. Kilka przykładów w miniaturkach:

Wiele osób kupuję PAKIETY moich usług, dzięki temu wspieram ich przez cały rok w korzystniejszej cenie 🙂 Jak to wygląda – możesz sprawdzić TUTAJ 

KSIĄŻKI

Notatki wizualne w tym przypadku pojawiają się jako podsumowanie rozdziału i treści książki.

“Silna płeć” Sylwii Królikowskiej

“Ta książka jest dla ambitnych kobiet, które chcą wykorzystywać swój potencjał w pełni i świadomie, by – wiodąc spełnione i szczęśliwe życie – dawać realną wartość światu. Nie jest ważne kim jesteś, ani co robisz. Liczy się tylko to, że jesteś kobietą (lub kochającym facetem, który chce sprawić swojej partnerce niezapomniany prezent). Moja książka jest właśnie dla Ciebie. Potrzebujesz więcej dowodów?”

“The Strategies of Chess Grandmasters in Business” Michała Kanarkiewicza

polskie wydanie tej książki w 2019r.

“Jak dzięki strategii budować przewagę konkurencyjną i zdobywać nowe rynki? Poznaj strategie szachowych mistrzów i naucz się myśleć jak strateg-szachista!

Kiedy podejmować odważne decyzje? Kiedy tego nie robić? Co sprawia, że jedni odnoszą sukces, podczas gdy drudzy ledwo wiążą koniec z końcem? W jaki sposób budować strategie?

Na 208 stronach znajdziesz nie tylko inspirujące przykłady strategii szachowych, ale też modele i narzędzia do budowania własnego planu. Z ich pomocą zbudujesz własną strategię sukcesu.

Główny cel tej książki to zapoznanie Cię z strategiami, które sprawdzają się w szachach i które mogą być przeniesione do biznesu. W książce pokazuję reguły rządzące światem szachów i biznesu.”

“Kompetencje jutra” Bartosza Sobotki

“Poznając siebie “dzisiaj” przygotujesz się na “jutro”.

Książka adresowana jest do wszystkich, którzy są obserwatorami zachodzących zmian w naszej rzeczywistości oraz zastanawiają się nad ich kompetencjami w kontekście edukacji, oraz rynku pracy. W szczególności poleca się lekturę rodzicom, którzy zastanawiają się, jak będzie wyglądało życie ich dzieci… jutro.”

“Sprzątanie bez magii” Agnieszki Witkowskiej – Architekt Porządku

“Książka zawiera osobiste i zawodowe doświadczenia autorki, natomiast przez zadania, liczne checklisty, opisane metody i instrukcje daleko jej do filozoficznego traktatu na temat porządku. Jeżeli podejdziesz do jej lektury właśnie w ten sposób, to prawdopodobnie będzie to ostatnia książka, którą przeczytasz na temat sprzątania.”

GRAFIKI i ILUSTRACJE

WARSZTATY online

Joga śmiechu

Warsztaty fitness dla kobiet

Promocja  kursu “Hashimoto pod kontrolą”

KONFERENCJA online

Spójność wizualna jest ważna. Przygotowałam oprawę graficzną do konferencji na social media.

rysunkowa INSTRUKCJA – odkurzacza Elektrolux

grafika na WITRYNĘ – szkoła Eureka: Przyjazna Matematyka

karty i plansze KOMPETENCJI

Projektem dla innowacyjnej szkoły Navigo w Polsce, która opiera metody nauczania na kompetencjach i talentach dzieci – w dużym stopniu inspirowana jest fińskim podejściem do edukacji.
Opracowałam graficznie mapy kompetencji dla uczniów i plansze jako pomoc dla nauczycieli.

zamiast POWERPOINT

Bywają trudne tematy albo, delikatnie mówiąc, nie do końca atrakcyjne do przedstawienia. Opowiadanie online o historii neurobiologii włożyłabym do tej szufladki. I tutaj dzięki mojej kresce i przygotowanym planszom skomplikowane materiały można było przedstawić w prosty i łatwy do zapamiętania sposób znacznie wykraczający poza typowe ściany tekstu w prezentacji w PowerPoint.

Jednym z ciekawych rozwiązań zastosowanych przy wręczaniu warszawskiej Nagrody Edukacyjnej im. Marka Edelmana był film obrazujący przebieg konkursu połączony z moimi grafikami. Pozwoliło to uatrakcyjnić przekaz i stało się namiastką gali wręczenia Nagrody Edukacyjnej.

Moje osobiste projekty - czyli rysAnka w onlinach

strony WWW

W tym roku poświęciłam również czas na odświeżenie własnych stron internetowych. W tym zadaniu jestem niestety Zosia-samosia i nie potrafię oddać ważnej dla mnie, graficznej części mojego biznesu.

www.govisualconcept.com – w styczniu

www.rysanka.pl – odświeżona strona w maju

Procreate po polsku

projekt, na który od dawna czekało kilka osób, został dopięty do końca 🙂 

Dzięki niemu kolejne osoby mogą „śmigać” w tym oprogramowaniu zajmując się rysowaniem i projektowaniem, zamiast zmagać się z ograniczeniami sprzętowymi.

Kolejna edycja rusza już w marcu 2020.

Prywatne lekcje 1:1, to kolejny nowy punkt uruchomiony w mojej ofercie. Spersonalizowane spotkania pod potrzeby uczestnika – jak się okazuje nie tylko z Procreate.
Uczę na nich również rysunku i podpowiadam strategie wizualne.

W tym zorganizowałam cykl webinarów z Digital Sketchnoting

  • Procreate po Polsku
  • Autodesk Sletcbook
  • Adobe Fresco
  • Digital Sketchnoting szybki start

Dostęp do nich znajdziesz TUTAJ a wszystkie aktualne planowane wydarzenia TUTAJ

wizualne narzędzia do planowania w biznesie online i nie tylko

Zawarłam w nim narzędzia i sposoby na planowanie i radzenia sobie z pomysłami. Oczywiście wizualnie. Opisałam w nim swój proces  MODEL: think – decide-do -learn, który stosuję od lat w przeróżnych projektach, zaróno prywatnych jak i biznesowych.
Dołączone są do niego równeiż mini tutoriale aplikacji, jeżeli nie możesz się przemóc do markera i papieru.

gościnne wystąpienia

w 2020 roku dzieliłam się również swoją wiedzą i doświadczeniem w innych społecznościach. 

  1. w czerwcu wystąpiłam na konferencji Jak żyć w necie 
  2. w listopadzie na gościnnym live w grupie Multimastermind
Kalendarz Adwentowy

Codziennie wieczorem, 1-24 grudzień, pojawiałam się na live i rysowałam krok po kroku jedną ikonkę świąteczno – zimową w kilku wersjach. Codziennie rysowało ze mną na zywo kilka osób, za co jestem niezmiernie wdzięczna! 24 dni, to już nawyk 🙂 Już myślę nad kolejnymi wyzwaniami. Jeżeli chcesz być na bieżąco – wskakuj koniecznie na moją listę mailingową (możesz to zrobić wciskając guzik poniżej).

BLOG

To jeden z projketów, do których zabierałam się “jak pies do jeża” 🙂

Pora to zmienić. Co prawda na koniec 2020 opublikowane są tylko 2 posty, alto się szybko zmieni 🙂 Już kolejne posty czekają na wyrysowanie – zatem stay tune!

Aż nie mogę się doczekać, co przyniesie mi 2021!

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni