Picture of rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

#słownikwizualny – jak narysować doradztwo zawodowe?

Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.

Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.

Co znajdziesz w nagraniu

Kompas jako kierunek dalszych działań

Osoba, która doradza, jest swego rodzaju kompasem. Daje Ci wskazówki i wyznacza kierunek, w którym powinieneś iść lub działać. Zacznij od narysowania podwójnego koła, a tarczę, która powstanie, podziel na cztery strony świata. Do tego dorysuj wskazówkę, a zamiast symbolu północy, umieść u góry napis “ZAWÓD” lub “PRACA”. 

Znajdź pomocną dłoń

Zacznij od narysowania człowieczka solniczki. Niech jego znakiem rozpoznawczym będzie strapiona mimika twarzy. Nad jego głową narysuj dymek, a w środku kłębek oznaczający problem lub kilka znaków zapytania.

Obok ludzika, który ma wyraźny problem z tym, dokąd powinien iść, narysuj pomocną dłoń. Rysując ją, możesz uwzględnić też kawałek rękawa, jako nawiązanie do biznesowego doradcy zawodowego. 

Na dłoni możesz narysować żarówkę, jako pomysł czy też gotowe rozwiązanie. Możesz też dodać nazwę zawodu lub ikonkę, która ten zawód reprezentuje. Na wyciągniętej ręce możesz narysować także mapę, najlepiej w formie harmonijki, a na niej trasę jak przejść z punktu A do punktu B. Poza żarówką i mapą, świetnie sprawdzi się również clipboard z checklistą.

Drogowskaz 

Ponownie narysuj człowieczka solniczkę, który symbolizuje doradcę zawodowego. Aby skojarzyć go jeszcze bardziej z tą profesją, zadbaj o to, aby miał krawat. W jednym jego ręku narysuj checklistę. Drugą ręką niech wskazuje kierunek. Przy niej narysuj drogowskaz z różnymi kierunkami. Twój doradca ma wskazywać na ten właściwy, którym powinieneś podążać. 

Schodami do celu

Narysuj tyle stopni, ile ma być kroków do celu. Na samym końcu narysuj strzałkę i zaznacz celownik, do którego po schodach należy się wspinać. Nad schodami napisz “Kariera”. 

Drabina

Symbol drabiny doskonale odda ideę doradztwa zawodowego. Oparta o tę właściwą ścianę, poprowadzi Cię do zawodowego celu. Na szczycie budynku, na który się wspinasz, narysuj również celownik, symbolizujący właściwy cel, do którego podążasz. Nad nim również możesz zostawić napis “Kariera” lub “Zawód”. 

Podsumowanie

To moje pomysły na przedstawienie doradztwa. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie doradztwa, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę, co rysujesz.

Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.

Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni