Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.
Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.
Co znajdziesz w nagraniu
Wyzwanie to nic innego, jak nowe, trudne zadanie czy też sytuacja, która wymaga od Ciebie wysiłku, aby sobie z nim poradzić. W zależności od kontekstu możesz narysować to na wiele sposobów.
Rozwiązywanie problemu
Zacznij od narysowania kłębka wełny, nitki, sznurka, albo kabla – obrazującego problem, który należy rozwikłać. Komu nie płaczą się kable od słuchawek, niech pierwszy rzuci kamieniem 🙂
Kiedy będzie gotowy, możesz wpisać go np. w dymek, jako problem, nad którym się zastanawiasz. Wokół niego, dla wzmocnienia wyrazu, możesz narysować wykrzykniki i znaki zapytania. Pod spodem dorysuj po prostu zmartwioną lub zdenerwowaną twarz.
Lista TO-DO, sprawy do rozwiązania
Zacznij od narysowania kartki, na której uwzględnisz listę problemów, które należy rozwiązać. Zaznacz przy nich wykrzykniki, które będą je priorytetyzować. Niech to będzie Twoja checklista do rozwiązania, a obok dorysuj również długopis.
Wyzwanie – zacznę ćwiczyć…
Chcesz zacząć ćwiczyć, biegać, po porstu ruszać się… jedno z wyzwań, nie tylko 1 stycznia. Zaryzykuję stwierdzając, że każdy z nas co najmniej raz w życiu miał takie wyzwanie 🙂 Dlatego możemy wykorzystać ten motyw w rysunku. Zacznij od narysowania hantla lub np. skakanki. Obok akcesoriów do ćwiczeń narysuj też kalendarz, który będzie odliczał ilość dni do końca wyzwania.
Poszukiwanie skarbów
Masz niespokojną duszę? Z pewnością lubisz szukać wyzwań! Narysuj więc lupę i mapę, a na niej, a raczej pod nią kolorem krzyżyk ze skarbem, którego poszukujesz. Możesz na mapie zaznaczyć również przeszkody, dodatkowe trasy czy kamienie, co tylko masz ochotę. Ma być ona dla Ciebie prawdziwym wyzwaniem.
Labirynt
Idealnym odzwierciedleniem szukania rozwiązań będzie labirynt. Zacznij więc od narysowania kwadratu lub prostokąta, a w nich tras, otwartych i zamkniętych, jak to w labiryncie. Obok dorysuj znak zapytania. Możesz też narysować kłębek i poprowadzić go przez dobrą trasę, jeśli tylko znalazłeś rozwiązanie, najlepiej kolorową kreską. Na końcu, na mecie narysuj też żarówkę.
Bramka nr…, którą wybierasz?
Narysuj trzy pary drzwi ze znakami zapytania. Od Ciebie lub drugiej osoby zależy, które wybierze i czy podoła wyzwaniu.
Góry i drogowskazy
Dla niektórych wyzwaniem jest też osiąganie szczytów. Narysuj więc góry, może nawet kilka osób siebie i specjalne drogowskazy, które niejednokrotnie pomagają osiągnąć cel.
Przepaść
Narysuj przepaść pomiędzy jednym i drugim lądem. Pomiędzy narysuj np. wodę i rekiny, w końcu chcesz zrealizować wyzwanie, które jest po drugiej stronie. Musisz pokonać to, co znajduje się pod Twoimi nogami.
Podsumowanie
To moje pomysły na przedstawienie wyzwania. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie wyzwania, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę, co rysujesz.
Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.
Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.