Picture of rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

#słownikwizualny – jak narysować kreatywność?

Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.

Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.

Co znajdziesz w nagraniu

Kreatywność to nie tylko malowanie, rysowanie, kreatywne tworzenie – z tym właśnie najczęściej jest kojarzona. Dla mnie, to przede wszystkim zdolność do generowania pomysłów,  szukanie nieszablonowych rozwiązań, do szybkiego rozwiązywania problemów, 

Zatem do narysowania kreatywności, możemy łączyć różne idee.

jak narysować kreatywność

Rakieta…. z kredki!

Zacznij od narysowania kredki lub ołówka, które przekształcą się w rakietę. Kreatywność to w końcu rozwiązywanie jakichś problemów, dążenie do celu, rozwijanie się i szybkie myślenie, tworzenie czegoś z niczego – a to wszystko trzeba szybko naszkicować, żeby mieć bazę do działania. 

Nie ma kreatywności bez… żarówki!

To sztampowy przykład przedmiotu, który niemal każdemu kojarzy się właśnie z kreatywnością. Narysuj najprostszą żarówkę i koniecznie dodaj jej wtyczkę. Możesz też przedstawić ją, jako mózg. Zamiast światełka, narysuj zwoje mózgowe z gwintem – oto kreatywne myślenie.

Trybiki!

Narysuj profil mózgu z wtyczką. W środku dorysuj trybiki, które kręcą się, myślą i napędzają nowe, niesztampowe pomysły. Trybik narysuj w prosty sposób – kółko, wokół niego przerywane kreski, a następnie połącz je ze sobą. 

Otwarta… głowa

Kreatywność to również głowa pełna pomysłów. Narysuj więc głowę w profilu i… otwórz ją, niczym pudełko, do której możesz włożyć dosłownie wszystko. Niech znajdzie się tam trybik, lupa, ołówek, klucz francuski, pędzelek, linijkę, a także żarówkę. 

Podsumowanie

To moje pomysły na przedstawienie kreatywności. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie kreatywności, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę, co rysujesz.

Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.

Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni