rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

#słownikwizualny – jak narysować proaktywność?

Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.

Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.

Dzisiaj pokażę Ci, jak narysować proaktywność.

Co znajdziesz w nagraniu

Proaktywność, czyli swego rodzaju akcja do działania. Narysować ją można na kilka sposobów.

Człowieczek gotowy do działania

Na początek narysuj ludzika, koniecznie uśmiechniętego i szczęśliwego.

jak narysować proaktywność

Najlepiej bardzo prostego i schematycznego, który w tym momencie wpadł właśnie na jakiś genialny pomysł i jest gotowy do działania. Symbolizuje to jego ręka w górze, dodatkowo podkreślona ostrymi krawędziami, a nawet wykrzyknikami.

Profil człowieka i głowa pełna pomysłów

Narysuj głowę człowieka z profilu, a na niej pomysły, które do tej głowy mu wchodzą. Zacznij od niedokończonej żarówki ze strzałkami, z której wychodzą różne nowe pomysły. Na ich końcach możesz narysować wykrzykniki, ale mogą to być również małe trybiki, które się kręcą, symbolizujące jednocześnie akcję. Pamiętaj o linii przerywanej. W innym przypadku trybiki mogą nie wyjść idealne.

Chmura celów i pomysłów

Zacznij od narysowania chmury, a do niej dorysuj drabinę, po której będziesz się wspinał. Na końcu drabiny i na chmurze narysuj cel i strzałę, którą wbijesz prosto w sam środek tarczy. Spokojnie w wielu dziedzinach takiego symbolu możesz użyć jako proaktywnosci. Obrazek możesz też podpisać.

Efekt domino

Narysuj kostki domino ułożone obok siebie, które już się przewracają. Przed nimi dorysuj człowieka, który pcha kostki. Jest więc pewna akcja, proaktywność. Możesz wzmocnić to dodatkowo prostymi kreskami w innym kolorze.

Jest jeszcze druga wersja z kostkami domino. Narysuj je jeszcze raz, obok siebie, w momencie przewracania. Następnie za nimi, a więc po przeciwnej stronie niż wcześniej, narysuj człowieczka, który je zatrzymuje. Za nim narysuj kolejne kostki domino, jednak stojące. Jego proaktywna postawa pozwala uniknąć zawalenia się całej konstrukcji.

Przepaść

Narysuj dwóch ludzików nad przepaścią ze znakami zapytania. Zastanawiają się oni, co mogą robić dalej. Z daleka narysuj idącego do nich człowieka, trzymającego drabinę. Jedną z jego rąk narysuj uniesioną w górę, co symbolizować będzie, że ma gotowe rozwiązanie. Możesz wzmocnić ją wykrzyknikami, a także dodać mimikę twarzy. 

Podsumowanie

To moje pomysły na przedstawienie proaktywności. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie proaktywności, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę co rysujesz.

Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.

Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni