Picture of rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

#słownikwizualny – jak narysować profesjonalność?

Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.

Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.

Dzisiaj pokażę Ci, jak narysować profesjonalność.

Tradycyjnie, profesjonalność można narysować na różne sposoby, wykorzystując różne pojęcia kojarzące się z profesjonalnością. Zacznij od najprostszej opcji!

Co znajdziesz w nagraniu

Zawód – profesjonalista

Na myśl, jako pierwszy profesjonalny zawód przyszedł mi lekarz. Zacznij od narysowania prostego człowieczka “solniczki”, zaś wokół niego narysuj konkretne atrybuty związane z jego profesją. Narysuj mu stetoskop – może być wiszący na szyi lub po prostu obok niego.

jak narysować profesjonalność

Możesz przedstawić tutaj wiele innych zawodów – budowlańca, kucharza (z czapką kucharską), strażaka czy policjanta w mundurowej czapce. Wybierając informatyka, narysuj człowieczka, a na jego dolnej części odpowiadającej za ubiór, kod zero-jedynkowy. Pokażesz w ten sposób, że zajmuje się on liczbami. 

Profesjonalny sprzęt

Narysuj profesjonalny aparat fotograficzny lub profesjonalny mikrofon. Rysując aparat, dodaj mu koniecznie wpiętą lampę oraz duży teleobiektyw – im więcej będzie miał dodatków, tym będzie sprawiał wrażenie lepszego, bardziej profesjonalnego. Zadbaj też o guziczki oraz pasek do trzymania aparatu na szyi. Jeśli chcesz podkreślić profesjonalność, obok narysuj też prosty aparat, typowo zabawkowy, a wokół lustrzanki dorysuj proste kreski w innym kolorze, dla wzmocnienia przekazu. 

Pan z teczką – stereotypowy profesjonalista

Zacznij od narysowania człowieczka. Dodaj mu na ubraniu gwiazdkę, która będzie oznaką profesjonalności. W ręku narysuj mu teczkę (nie zapomnij o uśmiechu na twarzy ludzika!). Dodaj mu pewności siebie, rysując rękę, którą trzyma się pod bok. 

Odchodząc nieco od stereotypowego myślenia, narysuj również Panią w krawacie! W końcu nie tylko Panowie mogą je nosić. Ona również symbolizuje profesjonalność. Narysuj ją w marynarce, podkreśli to jej fach!

Certyfikat

Profesjonalność możesz pokazać rysując dokument, poświadczając go również pieczęcią, albo medalem. Jeśli wolisz inny sposób, możesz narysować też papier w nieco bardziej eleganckiej formie. Zacznij od odwróconej litery S – możesz zawinąć u góry małego ślimaka. Dorysuj boki i dół. Zamiast treści, dodaj na niej narzędzia – niech będzie to właśnie profesjonalność. Możesz dodać także gwiazdki, które świetnie oddadzą tę myśl. 

Podsumowanie

To moje pomysły na przedstawienie profesjonalności.  Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie profesjonalności, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę, co rysujesz.

Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.

Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni