Picture of rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

#słownikwizualny – jak narysować relaks?

Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.

Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.

Co znajdziesz w nagraniu

Dziś mam dla Ciebie bardzo przyjemne hasło do narysowania, ponieważ będziemy przedstawiać rzeczy, które pozwalają nam się wyciszyć, odprężyć i zrelaksować.

jak narysować relaks

Muzyka dla ciała i duszy

Zacznij od słuchawek! Narysuj dwa duże prostokąty w jednej linii, w odstępie od siebie. Możesz je podzielić na pół, a następnie połącz je górną krawędzią, którą zakłada się na głowę. Wokół dorysuj również nutki – przecież mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Może być więc świetnym sposobem na relaks!

Relaks na odpowiednim fotelu

Osobiście, relaks kojarzy mi się z fotelem, w którym codziennie piję kawę, czytam książkę i odpoczywam. Jeśli jakiś kształt wydaje Ci się skomplikowany, postaraj się podzielić go na prostsze elementy. Narysuj jeden bok fotela, który za chwilę będziesz ponownie powtarzać. Dokończ pełen obrys, zaznacz siedzisko. Nie musisz rysować wszystkich kresek do końca. Taki obraz pozwala na wizualne odczucie lekkości. Najważniejsze, aby obraz fotela był wyraźny. 

Joga… relaksu Ci doda!

Najpopularniejsza pozycja w jodze to oczywiście… siad po turecku! Żeby było Ci łatwiej to zobrazować, zacznij od głowy ludzika i jego tułowia tak,  jak zawsze przy ludziku solniczce. Następnie narysuj po bokach nogi, które niczym płatki kwiatów odstają od tułowia. Kolejny etap to ręce, z końcówkami zaokrąglonymi ku górze w pozycji ZEN. 

Przerwa na kawę!

Nic tak nie relaksuje jak poranna kawa. W tym zestawieniu nie mogło więc zabraknąć filiżanki kawy. Narysuj swój ulubiony kubek, z którego paruje jeszcze ciepły napój. 

Jeśli jesteśmy już w temacie napojów, nie zapomnij o drinku z palemką. Kojarzy się on z wakacyjnym czasem i relaksem.

Leżak

Każdy z nas doskonale wie, jak wygląda klasyczny, składany leżak. Zacznij więc od narysowania skrzyżowanych kresek jego konstrukcji. Zrób to w przekroju, dorysuj materiał, który wyraźnie wisi na leżaku i zakończ całość drogą nóżką. 

Człowiek… na relaksie!

Od czego powinieneś zacząć? Od stolika! Narysuj go w prosty sposób – dwie nogi i blat. Pod blatem dorysuj obrotowe krzesełko z kółkami na końcu nóżek. Na koniec dorysuj również nogi fotela i podnóżek.  Teraz czas na człowieczka! Zacznij od głowy i uwzględnij rozmarzone oczka! Niech będzie oparty na fotelu z jedną ręką założoną za głowę, a w drugiej trzymającego kawę. Jego nogi… niech będą oparte o stół!

Odpoczynek w hamaku pod palmą

Zacznij od narysowania palmy. Wystarczą trójkąty, które będą stanowiły jej pień. Do tego dorysuj liście palmy, zaczynając od falbanki na dole i zaokrąglając je do góry w odpowiednią formę. Pomiędzy dwiema palmami narysuj wiszący hamak, od spodu narysuj usypaną z piasku wyspę oraz morskie fale. Z hamaka może wystawać człowieczek, który odpoczywa i czyta książkę. 

Kwiat lotosu i nawiązania do medytacji

Jeśli relaks to… lekkie oderwanie od rzeczywistości. Narysuj więc kwiat lotosu lub płaskie kamienie, które bardzo często wykorzystywane są do masażu. Ten symbol często pojawia się w gabinetach masażu czy też SPA.

Mandala

Wiele osób relaks kojarzy właśnie z Mandalą. Narysuj więc jej wzór z powtarzającymi się elementami, przypominającymi rozetę. Oczywiście narysowanie jej perfekcyjnie wymaga od Ciebie cyrkla i kredek, ale możesz też zrobić to schematycznie.

Podsumowanie

To moje pomysły na przedstawienie relaksu. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie relaksu, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę, co rysujesz.

Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.

Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni