Picture of rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

#słownikwizualny – jak narysować wsparcie?

Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.

Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.

Dzisiaj pokażę Ci, jak narysować wsparcie.

Jeśli myślisz o wsparciu, co przychodzi Ci do głowy jako pierwsze?

Co znajdziesz w nagraniu

Wsparcie emocjonalne

Zacznij od narysowania smutnego ludzika, dziś narysujemy ludzika typu “solniczka” . Obok narysuj drugiego, który obejmuje pierwszego ramieniem. Symbolicznie wspiera go w tym trudnym czasie. W ten sposób udziela mu wsparcia.

jak narysować wsparcie

Pomocna dłoń

Użyj symbolu wyciągniętej ręki. Nad ręką możesz dodać serce – jako symbol empatii, udzielenie wsparcia emocjonalnego. Możesz również narysować symbole narzędzi – klucz francuski i trybik, jako bardziej bezpośredni symbol wsparcia. Przychodzę Ci pomóc z narzędziami.

Jeszcze inna forma dłoni mówiąca o wsparciu, to drużyna – złączone ze sobą ręce. Narysuj 4 ręce. To dość trudny rysunek do narysowania, możesz zacząć od pomocniczych linii ołówkiem – sprawdź video jak ja to robię. Zaczynam od linii rąk, kciuków a następnie dorysowuje palce. W środku możesz również dorysować serce, które mówi o tym, że jest to wzajemna pomoc i wsparcie. 

Obsługa Klienta

Zacznij od narysowania ludzika rozmawiającego z klientem – czyli ze słuchawkami na uszach. Będzie to wizualizacja odpowiedzi na potrzeby Klientów – możesz dorysować dymki odpowiedzi. Jeżeli potrzebujesz więcej szczegółów – możesz dorysować koło zębate w dymku – jako proces czy udzielana instrukcja.

Wsparcie ludzi i zespołu

Narysuj klocki jako schody, które będą trzymać poszczególne ludziki, a jeden z nich ma się po nich wspinać. Możesz narysować go innym kolorem, aby się wyróżniał od pozostałych. Jak widać, drużyna bardzo go wspiera.

Możesz też narysować menagera – lidera grupy –  jednego ludzika, który na swoich ramionach trzyma półkę z całym zespołem. Niesie ich na swoich barkach.

Podsumowanie

To moje pomysły na przedstawienie wsparcia. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie wsparcia, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę, co rysujesz.

Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.

Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni