Picture of rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

#słownikwizualny – jak narysować współpracę?

Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.

Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.

Co znajdziesz w nagraniu

Dzisiaj pokażę Ci, jak narysować współpracę.

Współpracę możesz narysować na kilka sposobów. Mam dla Ciebie znowu kilka konceptów, ale zacznijmy od najbardziej sztampowego.

Uścisk dwóch rąk

To chyba najbardziej popularna forma zobrazowania współpracy biznesowej i pewnych ustaleń.

jak narysować współpracę

Wybierz ołówek i delikatną kreską narysuj przecinające się prostokąty. To zarys rąk, a na tym zbuduj uściśnięte ręce. Zacznij od kciuka osoby, która trzyma drugą rękę, a następnie przejdź do prostokąta na dole. Tam narysuj 4 łuczki – to ręce drugiej osoby ściskającej dłoń. Następnie narysuj palce, nieco pod kątem. Z jednej strony zamknij rękę, a w drugiej połącz kreski, by powstały ściśnięte dłonie.

Złożone ręce – jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Narysuj schematyczną rękę, która jest wyciągnięta. Na niej narysuj drugą, a spod spodu niech wystaje trzecia. W ten sposób stworzysz obrazek rąk położonych na sobie oddających ideę współpracy i jedności.

Budowa mostu

Obraz współpracy idealnie oddają również ludzie budujący ze sobą most. Narysuj jego dwie części. Na górze umieść schematycznie dwóch ludzików, każdy po swojej stronie mostu, którzy wkładają brakujący element konstrukcji. Narysuj go innym kolorem, aby jeszcze bardziej go wyróżnić. Całość możesz podkreślić prostymi kreskami.

Wieża z klocków

Zacznij od narysowania dużych klocków, jeden pod drugim z pewnym odstępem, a każdy z nich niech trzyma inny człowieczek, wykonujący jakąś czynność z klockami. To symbol drużyny, która wspólnie buduje wieżę z klocków. 

Układanie puzzli

Narysuj ludzików, którzy trzymają połączone ze sobą puzzle, oczywiście pasujące do siebie. Jeśli jednak chcesz przedstawić współpracę, w której coś nie gra, narysuj puzzle, które do siebie nie pasują. W ten sposób podkreślisz pewną dysproporcję. 

Możesz też narysować puzzle bez ludzików, klasyczną układankę. Narysuj poszczególne elementy puzzli, które do siebie pasują, wykorzystując też różne kolory oraz strzałki, które sugerują, że elementy do siebie pasują.

Podsumowanie

To moje pomysły na przedstawienie współpracy. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie współpracy koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę, co rysujesz.

Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.

Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni