Picture of rysAnka

rysAnka

Anna Wolska-de Keijzer

#słownikwizualny – jak narysować zaangażowanie?

Słownik wizualny to seria cotygodniowych spotkań, w których pokazuję jak narysować jedno wybrane pojęcie na kilka różnych sposobów. Rysunkowe wyciąganie esencji i tłumaczenie wizualnie tego, o czym mówią inni to mój sposób na życie.

Notatki wizualne (sketchnotki) to inny sposób na zapisywanie treści w postaci haseł, krótkich akapitów i prostych rysunków. Dzięki temu nasz mózg dostaje kreatywnego kopniaka. Mają szerokie zastosowanie zarówno w biznesie jak i życiu. Więcej o ich mocach znajdziesz w tym wpisie.

Zaangażowanie to pojęcie, do którego podejść można z różnych stron. 

Co znajdziesz w nagraniu

Lajki w social media

Zaangażowanie doskonale obrazują reakcje w social media. Zacznij od narysowania dymku, a w niej odpowiedniej  ikonki.

jak narysować zaangażowanie

Może to być np. serduszko lub facebook’owy “lajk”, czyli kciuk w górę. Ostatnim istotnym zaangażowaniem w social mediach będzie komentarz. Tutaj najlepiej, jeśli narysujesz w chmurce kilka kresek, które będą imitowały zdania.

Powiedz TAK!

Zaangażowanie, to w języku angielskim “engagement”, czyli zaręczyny, co absolutnie oddaje emocje, które niesie ze sobą właśnie ta fraza. Narysuj więc pierścionek zaręczynowy. Zacznij od diamentu, a dokładniej od odwróconego trójkąta. Następnie na górze dorysuj trapez i podziel go dwiema kreskami na kolejne trójkąty. Dodaj również obrączkę w postaci dwóch kółek. Możesz też zaznaczyć pionowymi kreskami nad kamieniem, jak pięknie się błyszczy. 

Pozostając w temacie biżuterii, zaangażowanie oddadzą również dwie przecinające się obrączki. 

Przyciąganie uwagi

Zaangażowanie to również umiejętność przyciągnięcia, zainteresowania czymś innych. Narysuj magnes w postaci podkowy z zaznaczonymi końcówkami. Zwróć uwagę na jego grubość, dodaj mu trójwymiarowego kształtu, aby nie był płaski. Na końcach dorysuj falujące kreski, które pokazują, jak magnes przyciąga.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Kojarzysz z filmów, jak ludzie, wspierając się, łapią się za przedramiona? Możesz narysować to w bardzo prosty sposób! Zacznij od narysowania zamkniętej dłoni z czterema palcami (kciuk jest schowany) i jej przedramienia – będzie ona trzymała kolejną rękę. Ten układ powtórz po kwadracie cztery razy, tak aby stworzyć zamknięty krąg. Wygodnie będzie Ci rysować, obracając kartkę. Spójrz na gotowy rysunek – symbolizuje on wspólne działania dla jakiegoś konkretnego celu. 

Grupowe dążenie do celu możesz też narysować poprzez dużą strzałkę, która kieruje do tarczy (celownika).  Na strzałce, która powinna być dość szeroka, narysuj kilku ludzików, którzy mają ręce w górze lub trzymają się za nie. 

Energia… prosto z gniazdka!

Aby zwiększać zaangażowanie, potrzebna jest moc i energia. Nic nie da jej tyle, co prąd z gniazdka, a do tego potrzebna Ci… wtyczka! Narysuj ją koniecznie z kablem, blisko gniazdka, również z kabelkiem, do którego można ją podpiąć. Po obu stronach dorysuj ludzików, którzy współpracują, trzymając oba końce i dążąc do połączenia przedmiotów. Na środku możesz narysować też pionowe kreski, aby podkreślić i wzmocnić wydźwięk całego obrazka.

Podsumowanie

To moje pomysły na przedstawienie zaangażowania. Jeżeli masz swoje pomysły na zaprezentowanie zaangażowania, koniecznie podziel się nimi ze mną oznaczając mój profil @rysanka_pl w swoich social mediach, chętnie zobaczę, co rysujesz.

Zachęcam Cię również do śledzenia mojego fanpage na Facebooku, gdzie w każdą środę o 20:30 na żywo rysuję wybrane hasło na kilka różnych sposobów.

Kilknij – dołącz do eventu na stronie FB, to dostaniesz powiadomienie, jak tylko wskoczę live.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sketchnotingninja

Cześć!

Mam na imię Anka i zarabiam na życie rysując to, o czym mówią inni!

Jako rysAnka, ponad 4 lata pomagam biznesom i twórcom online wyciągać esencję z chaosu informacji i tłumaczyć wizualnie procesy, pomysły, historie tak, aby każdy mógł je zrozumieć i zapamiętać

Sprawdź moje kursy:

Kategorie:
On Trend

Zobacz, co czytają inni